Parné kúpele

U nás často nazývané ako Parné sauny. Sú to buď parotesne vybudované miestnosti s lavicami a keramickou mozaikou, alebo kabíny vyrobené z vysokokvalitného špeciálneho plastu s celosklenenými dverami a so stabilnou parotesnou konštrukciou. Parným kúpeľom je tiež parotesne vyhotovená sprchovacia kabína s nainštalovanou technológiou parného generátora a priestoru na sedenie. Tvar kabíny a rozmery sme taktiež schopní spracovať na mieru k Vašej spokojnosti.

Domáce parné kúpele

Parné kúpele obľubujú predovšetkým ženy a deti, kvôli nižším teplotám a vyššej vlhkosti pri saunovaní. Pri novostavbách odporúčame počítať už v projekte s parnou kabínou, kvôli vyššej náročnosti pri inštalácií, aj nárokoch na priestor. V ostatných prípadoch je vhodné nás kontaktovať a spoločne začať riešiť projekt Vášho súkromného saunového sveta.

Verejné parné kúpele

Verejné parné kúpele sú samostatnou kategóriou. Pri  návrhu a realizácií je potrebné dodržať viacero dodatočných individuálnych kritérií a musia spĺňať podmienky príslušných vyhlášok a predpisov. Verejné parné kúpele majú zvyčajne väčšiu kapacitu, vyžadujú individuálne posúdenie pri návrhu a samotnej výstavbe. V prípade záujmu nazrite do sekcie wellness, prípadne nás kontaktujte.

Výhody domácich parných kúpeľov

1. Úspora nákladov
Po zapnutí generátora sa po 5-8 minútach generuje para do prostredia. Zvyčajná saunovacia teplota je 40-50°C pri vlhkosti 100% a priemernej dobe užívania parného kúpeľa 15 minút. Náklady predpokladané na jedno saunovanie pri domácej parnej kabíne a dobe saunovania cca 2 hodiny = 3€

2. Súkromie

Kľud, relax, žiadni iní ľudia, pobehujúce deti, vrava, krik, len Vaše súkromie. Váš saunový svet, parný kúpeľ presne taký, na aký máte chuť. So ženou, deťmi, pre vlastné potešenie. Dokonalá predstava vlastného raja kedykoľvek k dispozícií pre Vás.

3. Časová nezávislosť

Nesporná výhoda domáceho wellness je časová nezávislosť. Nemusíte nikam chodiť a môžete si byť istí, že nebude plno. Vlastný saunový svet s dizajnom na mieru bez nutnosti byť závislý na otváracích hodinách. Vitajte vo vlastnom raji.

Benefity saunovania

Čo potrebujete vedieť pred kúpou parného kúpela

Umiestnenie

Pri novostavbe je vhodné počítať už v projekte s návrhom parnej kabíny. V ostatných prípadoch odporúčame vyčleniť samostatnú miestnosť. Ideálne je kontaktovať nás, ušetriť si starosti a získať garanciu vysokej kvality konečného prevedenia.

Parný generátor

Vyžaduje samostatný priestor v blízkosti parnej kabíny, zväčša v tzv. technickej miestnosti s prívodom a odtokom vody. Máme v ponuke rôzne typy generátorov podľa požiadaviek na výkon. Vhodným doplnkom je dávkovač vonných esencií.

Doplnky

LED podsvietenie, či hviezdne nebo. Generátor soľného roztoku, ktorý Vám v rámci domova vyčaruje prímorský vzduch, prípadne iné rôzne vône, ktoré sa vám páčia. Doplnky, aké si len viete predstaviť u nás v ponuke. Máme všetko pre Váš relax.

Materiál

Základným a najvhodnejším materiálom je keramická, prípadne sklenná mozaika, alebo sklo s rôznymi motívmi a farebnými kombináciami. Ďalšou alternatívou je plast. Po konzultácií s nami, Vám odporučíme materiál vyhovujúci Vašim kritériám.

Inštalácia

Je náročnejšia, nakoľko je potrebné zabezpečiť parotesnosť parnej kabíny a hydroizoláciu, prívod a odtok vody. Ide kvázi o stavbu, akoby ste napr. robili kúpeľňu. Trvá to cca 2-3 týždne. Pre zachovanie kvality odporúčame osloviť odborníkov.

Prevádzkové náklady

Sú závislé od objemu, veľkosti parnej kabíny a s ním súvisiacim dôrazom na potrebný výkon parného generátora. Náklady predpokladané na jedno saunovanie pri domácej parnej saune a približne 2 hodinách saunovania = 3€.

Máme prax a skúsenosti. Pre viac informácií a poradenstvo nás kontaktujte.