Sauny

Sauna je neopísateľný všeliek pre Váš organizmus, je Vaše zdravie, Váš relax. Uvoľňuje telo a napomáha pozitívnej nálade. Vďaka pravidelnému používaniu uvoľníte každodenný stres a zbavíte sa napätia. Účinok sauny na otužovanie organizmu je naozaj nenahraditeľný. Sauna je v princípe striedavý kúpeľ. Po veľkom prehriatí tela v potiarni, kde z tela vylučujeme škodlivé látky, sa následne čo najprudšie ochladzujeme, čím spôsobujeme tzv. „pozitívny šok“, ktorý v spúšťa tvorbu endorfínov navodzujúcich pocit pohody, šťastia, pokoja. Tento blahodarný proces opakujeme niekoľkokrát za sebou.

Domáce sauny

Domáca sauna je vhodná do bytu, domu, či do Vašej záhrady, ako imidžový doplnok, vypĺňa inak nevyužité priestory napr. v pivnici, či pod schodmi.

Novým trendom medzi domácimi saunami, je zabudovanie infražiaričov do sauny, ktoré rozširujú možnosti starostlivosti o Vaše telo. Veľkou výhodou je, že sa nevyžaduje ďalší priestor na dobudovanie infra kabíny.

Verejné sauny

Verejné sauny sú samostatnou kategóriou, v ktorých je potrebné dodržiavať viaceré dodatočné individuálne kritéria a musia sa spĺňať príslušné vyhlášky a predpisy.

Vo wellness zariadeniach s niekoľkými saunami sa odporúča, aby jedna z nich bola dostatočne veľká aj na vykonávanie saunových ceremoniálov. V prípade Vášho záujmu nazrite do sekcie Wellness.

Výhody domácej sauny

1. Úspora nákladov
Pri domácom saunovaní sa spotrebuje na jedno normálne saunovanie cca 8kWh elektrickej energie x 0,80 € = 2,40 €. Pri 50 saunovaniach je to 50 x 2,4 €  = 120 € ročne.

Pri investovaní do klasickej domácej sauny v cene cca 5000 € je kalkulovaná návratnosť 2,7 roka. Je to investícia do Vášho zdravia, relaxu a prevencia pred zdravotnými problémami v rôznych obdobiach roka.

Skúsme spolu počítať:

Spolu s partnerkou/partneromsa chcem pravidelne saunovať, pravidelne raz týždenne. Najbližšia sauna je od domu 10 km, vstupne pre jednu osobu na dobu saunovania (t.j.cca 2-2,5hod.) je €10,00.

Občerstvenie minerálkou, džúsom, teplým nápojom nech je €2,50 na osobu.

Ročné výdavky po spočítaní sú :

50 x 10 x 2=€1000,00 pre vstupné,

50 x 20 x 0,13= €130,00 pre dopravu,

50 x 2,5 x 2= €250,00,

čiže celkom ročne €1.380,00.

Pri domácom saunovaní spotrebujete na jedno normálne saunovanie cca. 8kWh elektrickej energie x €0,20 = €1,60. Pri 50 saunovaniach je to 50×1,6 = €80,00 ročne.

Ak klasická domáca sauna stoji cca €3.500,00, máte Vaše náklady vrátené za 2,7 roka. To stojí za zamyslenie, to stojí za to venovať svojmu zdraviu, relaxu a prevencii pred zdravotnými problémami.

2. Súkromie
Najväčšou výhodou domácej sauny je práve Vaše súkromie. Nastavíte si podmienky, teplotu a vlhkosť, podľa Vašej nálady a relax môže začať. Saunovanie s rodinou, deťmi, či s pozvanými priateľmi počas klebiet, rôznych diskusií. Výhody domácej sauny sú nesporné, neopísateľné, stačí si ju predstaviť a vyskúšať. Vždy pripravená pre Vás.

3. Časová nezávislosť
Domáca sauna a jej používanie v pohodlí domova, kde viete dokonale vypnúť a venovať dostatočnú pozornosť jednotlivým saunovacím cyklom je ideálny prostriedok, ako si vychutnať blahodárny pocit z uvoľnenia, relaxu a odpočinku. Súkromná sauna Vám kedykoľvek poskytne všetky svoje benefity. Vaše telo a myseľ sa Vám potom poďakujú.

Benefity saunovania

Čo potrebujete vedieť pred kúpou sauny

Umiestnenie

Počas stavby nového domu je vhodné počítať so saunou už pri projekte domu. Predstavte si vlastný wellness v kúpeľni, zimnej záhrade, pivnici, podkroví, pod schodmi, v garáži, prípadne exteriérový saunový domček.

Typ sauny

Ponúkame rôzne typy sáun s rôznymi parametrami. Interiérová, exteriérová, klasická fínska, biosauna, bylinková sauna, kombinovaná sauna s parou, dokonca dymová sauna, sauna s pieckou na tuhé palivo, ale aj sauna typu ruskej bane.

Doplnky

Pre lepší zážitok zo saunovania ponúkame rôzne doplnky ako farby osvetlenia, vonné esencie, zabudovanú soľnú stenu, či možnosť počúvania hudby. Je možné kombinovať rôzne materiály, presklenie podľa Vašich želaní.

Materiál

Severský smrek, severská bezsuková borovica, kanadský červený ceder, kanadská jedľa, alebo nové saunové materiály ako osika, jelša, thermo osika, thermo jelša. Topoľ, abachi, osika a thermodrevo sa používajú v saunách pre svoju vlastnosť neakumulovania tepla a slúžia na výrobu súčastí, ako ochrana pred popálením Vášho tela.

Inštalácia

Odporúčame vopred konzultovať s nami priestor, v ktorom bude sauna umiestnená. Pred montážou a pripojením sauny je potrebné zabezpečiť elektrickú prípojku v závislosti od typu sauny, buď na 220 V alebo 380 V. Dodacia doba je 3-5 týždňov, samotná montáž a inštalácia sauny u Vás trvá max. 2 dni.

Prevádzkové náklady

Sauna s elektrickou saunovou pieckou vyhreje saunu na teplotu saunovania cca 80 až 90 °C, v priebehu 30 až 45 minút. Počas 3 saunových procesov spotrebujeme cca 8 kWh elektrickej energie, za ktorú zaplatíme pri súčasných cenách iba cca 1,60 €.

Naša ponuka sáun

Sauny s infra

Pri kúpe novej sauny je možné zakomponovať infra žiariče. Ak saunu už máte, je možnosť doplnenia a rozšírenia sauny o infra žiariče. V jednom momente je tak využitím infra žiarenia možné použiť spôsob klasického saunovania a aj hĺbkové prehriatie organizmu.

Odporúčame predovšetkým v interiérových saunách, nakoľko nezohrievajú okolitý vzduch. Dôležité je zvoliť si vhodný infra žiarič, následne správny počet a rozmiestnenie infra žiaričov.

Dizajnové sauny

Dizajnové sauny sú určené pre tých najnáročnejších klientov. Prinášame moderné a trendové prvky do sveta sáun. Dizajn na mieru, zohľadnenie architektonických požiadaviek a zakomponovanie moderných prvkov, to sú hlavné rozdiely, aké ponúka dizajnová sauna.

Luxusné, veľkoplošné materiály. Sklo, osvetlenie, hudba. Získavate jedinečný luxusný produkt na mieru s dôrazom na individualitu. Garancia 99% jedinečnosti obsiahnutej v jednom prevedení.

Fínske sauny

Kapacita: 2 a viac osôb Saunovacia teplota: 60-90 °C Parný ráz: vzniká polievaním saunových kameňov Prevedenie: interiérové a exteriérové sauny na mieru

Je to najznámejší typ sáun, kde ide o striedavý kúpeľ s ochladením v jazere, či bazéne.

Saunové piecky

Značky: Harvia, EOS
Typ: elektrické, na tuhé palivo
Výkon pre domáce sauny: od 3,5 kW do 10,5 kW
Výkon pre verejné sauny: od 11 kW do 35 kW
Typ a tvar: klasické, dizajnové

Funkcia:
1.) zohrieva vzduch v saune
2.) liatím vody na saunové kamene vzniká parný ráz
3.) kombi piecka zvlhčuje vzduch v saune

Saunové ovládače

Nastavenie: teplota, vlhkosti, čas a doba saunovania Možnosti: osvetlenie, podsvietenie, hudba, efekty, ventilácia Typ: mechanické, bezdotykové, s dotykovou obrazovkou

Saunové ovládače sú prirodzenou súčasťou sáun. Spúšťame nimi saunovú piecku, ale aj iné funkcie sauny, napr. svetlo, ventiláciu, hudbu a iné efekty. Ponúkajú sa od jednoduchých skrinkových ovládačov až po dizajnové s dotykovou obrazovkou.

Saunové ceremoniály

Saunový ceremoniál je obľúbený rituál hlavne vo veľkých verejných saunách. Skupiny saunujúcich ľudí sa ujme skúsený a zaškolený saunár, ceremoniár. Relax im spestruje nejakou doplnkovou saunovou aktivitou. Saunový ceremoniál sa začína informáciou ceremoniára, čo je pre Vás pripravené, ako dlho to potrvá a aké priaznivé účinky to bude mať na Vás.

Exteriérové sauny

Exteriérové sauny sú saunové domčeky, ktoré stoja na dvore, pri potoku, pri jazere, pri bazéne. Potiareň je podobná interierovej saune, no je treba dbať na väčší únik tepla pri otváraní a zatváraní dverí sauny. Tento problém sa väčšinou odstráni tak, že v exteriérovej saune je pred potiareň predstavená miestnosť, z ktorej vedú dvere do exteriéru. Tým sa zabráni veľkým zmenám teploty v saunovej potiarni. Exteriérové saunové domčeky sú v kurze, hlavne tam, kde v dome už nie je priestor na vybudovanie sauny. Sú tiež vkusnou ozdobou vonkajších priestorov pri dome.

Saunové príslušenstvo

Saunové príslušenstvo zvyšuje komfort saunovania a vplyv na naše zdravie a životný štýl.

Medzi saunové príslušenstvo patrí:
- saunové vedierko s lyžicou
- teplomer a vlhkomer
- presýpacie hodiny na 12-15 minút
- soľný panel a farebné spektrum
- reproduktory do sauny
- vonné esencie do vody
- rôzne drevené doplnky
- saunové svetlá a podsvietenia

Máme prax a skúsenosti. Pre viac informácií a poradenstvo nás kontaktujte.